Kontakt

Oznámení:

Milí přátelé, dne 23. 9. 2019 byl kanál Naslouchat radosti napaden a ztratili jsme k němu přístup, který nebyl do dnešního dne obnovený. Dne 24. 9. 2019 bylo napadení kanálu, i přes dvoufázové zabezpečení přístupu k účtu, oznámeno se všemi potřebnými podklady k prošetření na You Tube/Google.

Jelikož docházelo k neoprávněným zásahům do obsahu kanálu, byl ze strany You Tube 3. 10. 2019 uzavřený.

Dne 10. 10. 2019 You Tube/Google stále neobnovil přístup ke kanálu, protože prý na prošetření záležitosti nadále pracuje. Přesto byl kanál kolem cca 21. hodiny opět otevřený a podle sdělení odběratelů z něj začal odcházet ve  velkém měřítku spam.

Dne 11. 10. 2019 You Tube opět napadený kanál uzavřel s tím, že porušoval autorská práva.

23. 10. 2019Nové info:

Je přislíben transfer původního kanálu na novou adresu, jen je těžké odhadnout, kdy bude dokončen, protože šlo o útok většího rozsahu.

Podle zdrojů mimo You Tube se jednalo o vysoce sofistikovaný a cílený útok na určité YT influencery po celém světě. Měly být použity technologie umožňující zachycení sms kódů při dvoufaktorovém ověření. Z tohoto důvodu se doporučuje pro přístup ke Google účtu nadále používat jiné metody než zasílané sms kódy - buď authenticator, bezpečnostní klíč anebo přejít na třífázové ověření.

Jedinou skutečně spolehlivou ochranou proti takovému typu útoku jsou v současnosti 2FA tokeny založené na U2F protokolu. Dají se zakoupit na Yubico anebo přímo od Google v podobě Google Titan hardware security key. Anebo se zaregistrovat do programu pokročilé ochrany. 

Vynucenou publikační pauzu velmi intenzivně využívám k další důležité práci, na kterou se při časově náročné práci kolem kanálu nedostával čas. A samozřejmě nadále pracuji na přípravě nového materiálu. Nic nepřijde nazmar, vše se využije tím nejlepším možným způsobem :-)

Všichni teď máme období, ve kterém se učíme trpělivosti a vytrvalosti. Ještě to budeme potřebovat.

Nic nekončí, jen dozrál čas otočit list a začít psát novou kapitolu... :-)

Všechny přátele a příznivce YT kanálu Naslouchat radosti srdečně zdravím. Mějte se krásně a spoustu radosti :-)

EVR

https://www.facebook.com/naslouchat.radosti/

Nová videa jsou zveřejňována podle mých aktuálních časových možností - buď ve 14denním anebo měsíčním intervalu. 


Otázky týkající se konzultace či její přeobjednání můžete zaslat na e-mail: 

info@naslouchat-radosti.cz 

Jiné dotazy však mimo rámec nabízených konzultací není v mých silách ani časových možnostech zodpovídat. Děkuji za pochopení.Eva Veronika Rybářová

IČ: 49349252 

A slunce opět vyjde... :)